Blachy mosiężne CuZu37

Dobre materiały mają swoje prawa

Budowa domu to szereg wyzwań i spraw urzędowo administracyjnych do załatwienia, które mogą skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia budowy.
Uporawszy się jednak z nimi, przychodzi kolejna ważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć – chodzi o wybór materiałów.
Wybierając z czego budowany będzie nasz dom, nie zawsze można polegać tylko i wyłącznie na wyglądzie. Doskonałym na to przykładem jest wybór pokrycia dachu. Skupmy się na dwóch głównych konkurentach czyli : blachy(blachodachówka) czy dachówki.
Kwestię wyglądu trzeba pozostawić do subiektywnej oceny.
Głównym czynnikiem decydującym o wyborze dachu jest wytrzymałość i jakość więźby dachowej. Dachówka jest znacznie cięższa od blachy co wymusza na nas zainwestowanie w solidniejszą podporę.
Dachówki jednak są znacznie solidniejsze, nie blakną pod wpływem promieni UV z tą samą intensywnością co blachodachówki. Ponadto blachy zmieniają swoją objętość pod wpływem temperatury, a także słabiej izolują dźwięk – zmuszając nas tym samym do użycia dodatkowej izolacji akustycznej.
Przy końcowej decyzji trzeba jednak mimo wszystko wziąć po uwagę nie tylko wagę co ceny dachówek dlatego, że ceny potrafią być nawet 3 razy wyższe tym zmuszając nas do ponownego rozważenia wszystkich „za” i „przeciw”.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

Inne wpisy związane z motoryzacją:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top